• System Informacji Przestrzennej
 • Rozkład jazdy BUS
 • Szlak Jagielloński
 • Facebook
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Powiatowe Centrum Informacji
 • Lokalna Grupa Działania
 • Uniwersytet Dziecięcy

Koński Świat, Bełżyce zatętnią życiem, Jaki jest koń, każdy zobaczy, Dziennik Wschodni

Koński Świat, Bełżyce zatętnią życiem, Jaki jest koń, każdy zobaczy, Dziennik Wschodni 18 czerwca 2005

Już drugi raz do Beżłyc zjadą dziś najpiękniejsze konie wszelkich możliwych ras z całej Polski. Wezmą udział w konkursie skoków oraz Czempionacie Koni Arabskich. Bełżycka impreza, odbywająca się na stadnie przy ul. Zamkowej 47, ma szansę stać się najlepszą w Polsce.

- Warto tu być w ten weekend – zachęcają organizatorzy. – Dla każdego coś się znajdzie: będą pokazy koni, skoki przez przeszkody, rywalizacja i występy gwiazd, m.in. „Piaska” z zespołem M.A.F.I.A.

Sobota
Godz. 9 – Konkurs skoków dla kucyków przez przeszkody wysokości 70 – 80 cm. Konie mają dwa nawroty. Dżokejami będą dzieci z klubów jeździeckich z Lublina i Świdnika.
10 – Konkurs dokładności. Liczy się bezbłędny przejazd i zmieszczenie w normie czasu. Jeśli zrobią to wszyscy – wszyscy są zwycięzcami.
11.30 – Konkurs dwufazowy. W pierwszym nawrocie koń musi bezbłędnie pokonać 8 przeszkód i zmieścić się w normie czasowej. Gdy to uczyni, w drugim nawrocie ma pięć przeszkód i musi się spieszyć, bo w tej części liczy się też czas.
13 – Pokaz taekwondo w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Bełżycach.
14 – Najbardziej emocjonujący konkurs: liczy się bezbłędny przejazd i czas.
15 – Konkurs z jockerem, najbardziej widowiskowy i równie emocjonujący, co poprzedni. Koń i dżokej muszą pokonać siedem przeszkód, za każdą otrzymują jeden punkt. Ósma jest wyższa, premiowana ośmioma punktami. Ale dżokej jeszcze może wybrać tzw. jockera. To jeszcze wyższa i jeszcze trudniejsza przeszkoda. Jeśli ją pokona, zdobywa 16 punktów, jeśli strąci – traci 16 punktów.
16.15 – II Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich w klasach rocznych, dwuletnich oraz młodszych.
19 – Pokaz studia tańca Axel.
19.30 – Wystąpi zespół Elvis. Jak sama nazwa wskazuje, będą przeboje króla rock and rolla.
20.30 – Koncert zespołu M.A.F.I.A. z Piaskiem.

Niedziela:
Godz. 9 – Uroczyste otwarcie II Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Arabskich. Po uroczystości wystąpi zespół artystyczny z miasta Brody na Ukrainie.
10 – Czempionat klaczy 4-8 letnich oraz 9-letnich i starszych.
11.30 – Czempionat ogierów rocznych, dwuletnich oraz ogierów3 młodszych.
13 – Pokazy: taekwondo w wykonaniu uczniów bełżyckich szkół, zespołu z Brodów, program sceniczny uczniów ZS im. Kopernika w Bełżycach, pokazy kaskaderskie oraz blok konkursów Dziennika Wschodniego.

Jak dojechać do Beżłyc
Od Lublina: w Konopnicy skręcamy w prawo i jedziemy prosto aż do samych Beżłyc. Na wysokości dworca autobusowego skręcamy w lewo i droga zaprowadzi nas na sam stadion.
Od Kraśnika: w Niedrzwicy Dużej skręcamy w lewo, dalej droga prosta i krótka (10 km). Na pierwszym skrzyżowaniu w Bełżycach skręcamy w lewo. Na rynku skręcamy na Lublin, a na wysokości dworca w prawo i drogą wprost na stadion.
Od Puław: Jedziemy przez Nałęczów. W Sadurkach skręcamy w prawo, mijamy Wojciechów i po 6 km jesteśmy w Bełżycach. Na wysokości dworca – uliczką w lewo i jesteśmy na miejscu.

Do opisu jest dołączona mapa stadionu wraz z legendą zawierającą szczegółowy plan obiektów CKFiS podczas Polskiego Festiwalu Koni.
 

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Powiatowe Centrum Informacyjne
 • Mikroporady
 • Proekob
 • Miasto i biznes
Free business joomla templates